Skuteczność różnych metod usuwania przebarwień – co wybrać?

Jak pozbyć się nieestetycznych przebarwień, które pojawiają się w widocznych miejscach na ciele? Podpowiadamy, po jakie kosmetyki warto sięgać, a także jakie zabiegi kosmetyczne mogą się okazać pomocne.

Spis treści:

Czym są przebarwienia na skórze i jakie typy przebarwień rozróżniamy?

Przebarwienia to inaczej zmiany pigmentacyjne, objawiające się plamkami na skórze. Plamki te mogą być ciemniejsze od naturalnego kolorytu skóry, ale zdarzają się również przebarwienia w jaśniejszej tonacji. Za przebarwienia najczęściej odpowiadają nieprawidłowości w działaniu melanocytów, które powodują nadmiar lub niedobór melaniny na danym obszarze skóry.

Przebarwienia najczęściej dotykają kobiet i obejmują okolice twarzy, szyi oraz dekoltu i dłoni. Czynnikami sprzyjającymi ich powstawaniu są uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, choroby autoimmunologiczne, niedobory witamin, stany zapalne, a także reakcje polekowe.

Spośród najczęściej pojawiających się przebarwień skórnych należy wymienić:

  • piegi – nierównomierne rozkładanie się barwnika;
  • przebarwienia pozapalne – przebarwienia potrądzikowe i po innych stanach zapalnych skóry;
  • ostuda – rezultat nadmiernej ekspozycji na słońce bez ochrony SPF, uwarunkowania genetyczne oraz zaburzenia hormonalne
  • plamy starcze – efekt zwiększonej światłoczułości i pracy hormonów w trakcie menopauzy oraz nadmiernej ekspozycji na słońce

Składniki aktywne w produktach do pielęgnacji skóry z przebarwieniami

Redukcja przebarwień zawsze warto rozpocząć od poznania przyczyny ich powstania i jej eliminacji. W razie potrzeby można skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli plamom towarzyszą inne niepokojące objawy.

Na dużą uwagę zasługuje dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, które pomogą Ci się uporać z problemem. Wybierając serum, krem pielęgnacyjny, stawiaj na te, w których składzie znajdziesz witaminę B12, wit. C, retinol, niacynamid, a także kwasy: kojowy, azelainowy, fitowy.

Profesjonalne opcje redukcji przebarwień

Czasem najszybszym lub jedynym skutecznym okazuje się leczenie przebarwień skóry w gabinecie kosmetologii.

Podczas pierwszej wizyty osoba wykwalifikowana w tej dziedzinie zaproponuje Ci odpowiedni rodzaj zabiegu i jego szczegółową specyfikację.

Za najskuteczniejsze i stosowane przy najbardziej uciążliwych plamach na skórze, uważa się 2 zabiegi:

  • Laseroterapia przebarwień – światło lasera uszkadza komórki barwnikowe. Co ważne, działa ono bardzo głęboko i pomaga usunąć nawet te najbardziej oporne plamy. Gdzie możesz wykonać laserowe redukcje przebarwień? Kielce oferują wiele możliwości, ale miejscem godnym polecenia, gdzie na pewno uzyskasz fachową pomoc, są Gabinety Lekarskie IX wieków. Wysokiej klasy wyposażenie i doświadczeni specjaliści nie tylko likwidują przebarwienia, ale możesz tu również liczyć na kompleksową pielęgnację skóry.
  • Mezoterapia mikroigłowa – odpowiednio dobrane substancje wprowadzane poprzez mikronakłócia wnikają głęboko w skórę, rozjaśniają przebarwienia, rozświetlają cerę, wyrównują jej koloryt i poprawiają napięcie.

Wśród innych, godnych uwagi zabiegów, które polecane są dla skóry z przebarwieniami, a dodatkowo wykazują inne wartościowe właściwości, należy wymienić:

  • Peeling chemiczny Sensi Peel – złuszczy martwy naskórek, a przy tym pobudzi komórki do regeneracji. Zabieg ten działa również przeciwzapalne i przeciwtrądzikowo.
  • Zabieg Geneo – kolejna propozycja dla osób, które chcą się pozbyć przebarwień. To zabieg złuszczający, oczyszczający i odżywiający skórę. Na redukcję przebarwień sprawdzi się Geneo z kapsułką Illuminate – działa ona rewitalizująco i antyoksydacyjnie. Sprawdzi się tutaj również kapsułka Hydrate, która wykazuje właściwości rozjaśniające, a przy tym pomaga ujędrnić i nawilżyć skórę.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa – mikronakłówanie z falą radiową wpływa korzystnie na strukturę skóry, wygładza ją, poprawia elastyczność, redukuje przebarwienia.
  • Ablacyjny laser frakcyjny – kontrolowana przebudowa tkanek poza rozjaśnianiem plam korzystnie wpływa na ujędrnienie skóry, wygładzenie zmarszczek oraz likwidacją blizn i rozstępów.

Wybór metody redukcji przebarwień powinien być zawsze poprzedzony wywiadem i konsultacją w gabinecie. Pozwól specjalistom ocenić swoje przebarwienia i zaproponować najskuteczniejszy zabieg. Nie bagatelizuj jednak przyczyny powstawania plam, by móc zapobiegać ich nawrotom w przyszłości.

Sprawdź ofertę specjalną