5 zalet regularnej mezoterapii w leczeniu blizn potrądzikowych

Spis treści:

Mezoterapia to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej, który sprawdza się zarówno w profilaktyce zmian skórnych, jak i ich leczeniu. Szczególne zasługi ma w leczeniu blizn potrądzikowych. Dowiedz się, dlaczego jest tak skuteczna w niwelowaniu tego typu zmian.

Czym jest mezoterapia i u kogo się sprawdza?

Mezoterapia mikroigłowa i igłowa to techniki stosowane w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu substancji odżywczych bezpośrednio pod skórę przy użyciu cienkich igieł, co umożliwia głębokie dotarcie składników aktywnych. Z kolei mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje urządzenia takie jak Dermapen, które tworzą mikronakłucia, stymulując skórę do regeneracji i lepszego wchłaniania preparatów. Do zalet zabiegu specjaliści zaliczają uniwersalność, jeśli chodzi o różnorodne potrzeby i problemy skórne, a także niewielką listę przeciwwskazań oraz możliwych skutków ubocznych. 

Mezoterapia może być stosowana w każdym wieku i niemal u każdej osoby przyniesie dobre rezultaty. Jest to sprawdzony i skuteczny sposób na poprawę kondycji skóry, począwszy od jej napięcia i stopnia nawilżenia, poprzez widoczność zmarszczek na kolorze kończąc. Co więcej, sprawdza się nie tylko na skórze twarzy – jest polecana jako sposób na rozstępy i cellulit, a także wsparcie przy nadmiernym wypadaniu włosów

Utrata elastyczności i nawilżenia skóry – jak może tu pomóc mezoterapia?

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa to metody, które w znaczący sposób przyczyniają się do nawilżenia i odnowy skóry, dzięki głębokiemu dostarczaniu składników odżywczych, takich jak kwas hialuronowy, witaminy, minerały, aminokwasy i antyoksydanty. Wprowadzane bezpośrednio pod skórę, substancje działają na poziomie komórkowym, przyczyniając się do intensywnego nawilżenia oraz stymulacji procesów regeneracyjnych.

Procedura ta inicjuje mechanizm naturalnej odbudowy tkanki skórnej. W wyniku mikronakłuć, które powstają podczas zabiegu, skóra jest pobudzana do produkcji kolagenu i elastyny — białek, które są kluczowe dla utrzymania elastyczności i jędrności skóry. Dzięki temu mezoterapia nie tylko skutecznie nawilża skórę, ale również przyczynia się do jej ujędrnienia i wygładzenia.

Zabieg znany jest z szybkich efektów, takich jak poprawa nawilżenia i witalności skóry, które są zauważalne już po pierwszej sesji. Jednak dla uzyskania trwałych i głębokich efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów. Regularne stosowanie pomaga utrzymać skórę w optymalnym stanie nawilżenia, a jednocześnie wspiera jej naturalne funkcje ochronne, minimalizując negatywne skutki starzenia się skóry i zewnętrznych czynników środowiskowych.

Redukcja blizn dzięki mezoterapii – jak to działa?

Efekty mezoterapii szczególnie zasługują na uwagę w kontekście redukcji blizn potrądzikowych. 

Po pierwsze, jest nieinwazyjną metodą, która jest dobrze tolerowana przez przeważającą większość pacjentek i pacjentów. Sprawdza się w przypadku niewielkich zmian bliznowatych niemal równie skutecznie, jak laser, a regularne poddawanie się mezoterapii zmniejsza ryzyko ponownego pojawienia się przebarwień.

Po drugie, jednocześnie redukuje blizny i zmniejsza widoczność porów, co estetycznie poprawia wygląd skóry. Rozszerzone pory są nierzadko problemem borykającym się z trądzikiem lub po przebytym trądziku. Po trzecie, regularna mezoterapia reguluje poziom wydzielania sebum – odpowiednia ilość sebum to dobrze nawilżona skóra, bez efektu błyszczenia i rozszerzonych porów.

Czwartą zaletą mezoterapii w kontekście blizn potrądzikowych jest jej naturalność. Preparaty podawane w trakcie mezoterapii są koktajlem złożonym z naturalnych substancji wspierających wytwarzanie włókien kolagenowych i stymulujących metabolizm tkanek.

Piątą zaletą jest również to, że działając na blizny potrądzikowe, jednocześnie opóźnia rozwijanie się procesów starzeniowych i widoczność zmarszczek, zapewniając na długie lata piękny, młodzieńczy wygląd skóry.

Bezpieczeństwo i tolerancja zabiegu mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym o krótkiej liście przeciwwskazań. Nie mogą się jej poddawać osoby z aktualnie aktywną opryszczką czy innymi chorobami wirusowymi, mające tendencję do powstawania krwiaków i zrostów, a także kobiety w ciąży. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest podanie specjaliście listy wszystkich zażywanych leków.

Interesuje Cię usuwanie blizn w Kielcach? Sprawdź ofertę gabinetów IX wieków – 9wiekow.pl. Oferujemy skuteczne sposoby ujednolicenia kolorytu i faktury skóry. 

Sprawdź ofertę specjalną