Naturalne czy wyraziste? Jak wybrać odpowiednią technikę modelowania ust dla siebie

Spis treści:

Oczy i usta to elementy twarzy, na których najczęściej lokujemy wzrok patrząc na drugą osobę. Zarysowane usta o regularnym kształcie przyciągają spojrzenia i sprawiają, że kobieta jest uznawana za atrakcyjną. Nic dziwnego zatem, że tak wielką popularnością cieszą się usługi modelowania ust.

Podstawowe informacje o modelowaniu ust –  to musisz wiedzieć

Modelowanie ust to zabieg, podczas którego w czerwień wargową albo sąsiadujące z nią miejsca, podawany jest preparat bazujący na usieciowanym kwasie hialuronowym. Jest on bezpieczny dla naszego organizmu, ponieważ naturalnie występuje w ludzkim ciele. Coraz rzadziej sięga się również po iniekcje botoksem, nadal jednak jest to jeden z typowych sposobów na powiększenie i wymodelowanie warg. 

Najrzadziej stosowane jest modelowanie ust z wykorzystaniem implantów, które umieszcza się w obrębie czerwieni wargowej. Jest to zabieg chirurgiczny, wymagający już dłuższej rekonwalescencji, jak każda operacja plastyczna.

Modelowanie ust z użyciem kwasu hialuronowego czy botoksu jest zazwyczaj dobrze tolerowane i jest to zabieg „lunchowy” – tzn. że pacjentka może się mu poddać w przerwie na lunch i tego samego dnia wrócić do zwykłych aktywności. Usta mogą być odrobinę opuchnięte, ale nie dłużej niż dobę.

Na to, która metoda okaże się najlepsza, wpływ mają różnorodne czynniki: typ skóry, wiek, dotychczasowy kształt i objętość ust. Konieczne jest także wzięcie pod uwagę potencjalnych skutków ubocznych i przeciwwskazań poszczególnych metod. 

Przegląd dostępnych technik modelowania ust

W tym artykule skupimy się na najpopularniejszej obecnie metodzie modelowania ust, jaką jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Warto wiedzieć, że w zależności od planowanego efektu, można zastosować kilka technik. Szczególnie popularna jest technika powiększania ust „na płasko”. Polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego prostopadle do czerwieni wargowej w niewielkich odstępach i w niedużych dawkach. Powiększa to czerwień wargową, ale nie uwypukla jej. 

Do uzyskania efektu tzw. French Lips stosowany jest kwas hialuronowy wstrzykiwany głównie w środkowej części ust, które stają się w tym miejscu nabrzmiałe. Technika Baby Doll polega na podkreśleniu tzw. łuku kupidyna, powiększenia środkowej części ust i wywinięcia dolnej wargi. 

Jeśli interesuje Cię powiększanie ust w Kielcach, sprawdź naszą ofertę – to gwarancja satysfakcji!

Subtelne efekty i naturalny wygląd – dzięki jakiej technice to uzyskasz?

Warto wiedzieć, że w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy również sięgać po różne rodzaje wstrzykiwanego preparatu. Kwas hialuronowy również się od siebie różni! Jeśli chcemy głównie nawilżyć usta i uzyskać efekt delikatnego ich powiększenia, najlepiej jest sięgnąć po kwas hialuronowy o niskiej gęstości. Nie wypełni on ust w spektakularny sposób, tylko subtelnie je uwypukli. Dla jeszcze lepszego efektu „nude” można zastosować makijaż permanentny, w którym nałożony przez linergistkę kolor będzie dopasowany do naszej karnacji i naturalnej czerwieni ust.

Wyraziste zwiększenie objętości – jak wybrać technikę modelowania ust?

Dla pań szukających efektu „wow” lepszym rozwiązaniem będzie kwas hialuronowy o większej gęstości. Daje on efekt sprężystych, wypełnionych ust. Tutaj duży nacisk kładzie się zazwyczaj na powiększenie dolnej wargi, jednak o nie więcej niż 50 procent. W przeciwnym wypadku osiągniemy efekt przerysowania.

Jeśli kwas hialuronowy z różnych przyczyn nie jest dla nas odpowiedni, zawsze można sięgnąć po botoks, jednak należy mieć na uwadze, że daje on mniej naturalny efekt i stosowanie botoksu jest ograniczone tylko do kilku zabiegów. Po tym czasie konieczne będzie przejście na kwas hialuronowy. 

Konsultacja z profesjonalistą – jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Odpowiednia ocena aktualnej kondycji ust oraz dopasowanie preparatu i techniki do planowanego rezultatu są możliwe wyłącznie w sprawdzonych, wysokiej jakości gabinetach kosmetologicznych, w których pracują doświadczeni specjaliści. Wybierając gabinet kieruj się opiniami dotychczasowych klientek – możesz również zapoznać się z galerią efektów zabiegowych. Zwracaj uwagę na to, jakie certyfikaty i doświadczenie posiada zespół pracujący w danym gabinecie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – nie bój się pytać! W trakcie wizyty konsultacyjnej powinny zostać zaadresowane wszystkie Twoje ewentualne problemy związane z przebiegiem zabiegu, pielęgnacją przed i po zabiegową. 

Sprawdź ofertę specjalną