Jak przygotować się do zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej?

Spis treści:


Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej staje się coraz bardziej popularne. W końcu w ten nieinwazyjny sposób można poprawić swoją urodę, czy pozbyć się drobnych defektów widocznych na twarzy czy na ciele. Jeżeli nosisz się z zamiarem skorzystania z tego rodzaju usług, podpowiemy Ci jak przygotować się do zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej i na co należy zwrócić uwagę.

Konsultacja w gabinecie medycyny estetycznej 

Oferta gabinetów medycyny estetycznej jest naprawdę szeroka. Zanim wybierzesz się do określonego specjalisty na zabieg, najpierw postaw na konsultację przed zabiegową. Dzięki temu zorientujesz się, jakie kompetencje ma osoba go przeprowadzająca i poznasz jej doświadczenie w tym zakresie.

Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej przed wykonaniem nawet prozaicznego zabiegu typu depilacja laserowa jest więc konieczna. Specjalista przeprowadzi wywiad przed zabiegiem. Poprosi Cię o wypełnienie ankiety dotyczącej Twojego stanu zdrowia. Tak naprawdę każdy zabieg medycyny estetycznej ma pewne przeciwwskazania, a do tych powtarzających się należy ciąża i karmienie piersią, a także choroby skórne typu zakaźnego, choćby grzybica skórna, ale i choroby przewlekłe skóry takie jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Istotne znaczenie mają także przebyte w ostatnim czasie choroby i przyjmowane w związku z tym leki. W przypadku zabiegów z użyciem światła lasera, np. fotoodmładzania skóry czy właśnie depilacji laserowej, przeciwwskazaniem jest zażywanie leków światłouczulających. Skonsultuj ze specjalistą przyjmowane farmaceutyki, aby dowiedzieć się czy możesz przystąpić do zabiegu. Podobnie nie można spożywać lub należy zaprzestać picia naparów z ziół, takich jak dziurawiec czy rumianek, gdyż one także mogą spowodować reakcję uczuleniową po kontakcie skóry z laserem. W ramach konsultacji przed zabiegowej dowiesz się zatem, czy w ogóle możesz się mu poddać. 

Ocena stanu skóry i wybór najlepszego rodzaju zabiegu medycyny estetycznej 

Gdy okaże się, że nie ma przeciwwskazań, specjalista opowie Ci o tym, jak krok po kroku będzie wyglądał zabieg. Kosmetolog wyjaśni również ile będzie trwał i czy będziesz odczuwać jakieś dolegliwości bólowe, a także po krótce przekaże jak będzie wyglądała rekonwalescencja, choć tą ostatnią kwestią zajmie się szczegółowo już po jego wykonaniu.

Warto poruszyć jeszcze jedną ważną kwestię, a mianowicie ryzyko wynikające z przeprowadzenia zabiegu. Na podstawie oceny stanu skóry, a także jej skłonności do podrażnień, czy np. bliznowaceń, kosmetolog może przedstawić realne rezultaty zabiegu. Bardzo ważne jest to, by być całkowicie szczerym podczas pierwszej wizyty na temat swojego stanu zdrowia, gdyż dzięki temu można uniknąć powikłań. Może się okazać, że kosmetolog może zaproponować alternatywę dla zabiegu, na który nie możesz się zdecydować. Zamiast terapii laserowej można np. wykorzystać procedury z użyciem fali radiowej dla poprawy napięcia skóry, modelowania twarzy i ciała czy mikronakłucia w terapii przebarwień, a nawet drobnych zmarszczek.                   

Bezpośrednie przygotowanie skóry przed zabiegiem w gabinecie medycyny estetycznej 

Przygotowanie do zabiegu estetycznego często należy rozpocząć już kilka tygodni przed jego wykonaniem, co dotyczy zwłaszcza tych z użyciem wiązki lasera. W przypadku fotoodmładzania konieczne jest zaprzestanie używania kosmetyków z retinolem nawet na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Pochodna witaminy A zwiększa wrażliwość skóry na promieniowanie ultrafioletowe.

Przed zabiegiem depilacji laserowej nie można np. wykonywać peelingu czy też innych zabiegów, które mogą skutkować przerwaniem ciągłości naskórka. Nie można również stosować np. plastrów z woskiem czy depilacji cukrowej, aby nie zaburzyć prawidłowego cyklu wzrostu włosa.

W przypadku wielu zabiegów na twarz wykonywanie peelingu chemicznego czy mechanicznego do dwóch tygodni wcześniej jest wysoce odradzane. Co zatem należy robić? Dokładnie, ale łagodnie oczyszczać skórę przy użyciu naturalnych środków kosmetycznych, przykładowo żelu na bazie aloesu, który ma właściwości łagodzące podrażnienia, ale też przeciwgrzybiczne czy przeciwbakteryjne. Ponadto nie można zapominać o regularnym nawilżaniu skóry kremem dopasowanym do typu cery oraz koniecznie stosować kremy z filtrem UV. Należy unikać używek, a w szczególności picia alkoholu, który rozrzedza krew, co wpływa na jakość zabiegu.            

Postępowanie pozabiegowe, czyli jak dbać o skórę i jak powinna wyglądać rekonwalescencja 

Medycyna estetyczna Kielce to oferta gabinetu 9wiekow.pl, gdzie znajdziesz wiele zabiegów, takich jak choćby mezoterapia igłowa i mikroigłowa, osocze bogatopłytkowe, radiofrekwencja mikroigłowa czy korekcja zmarszczek mimicznych za pomocą toksyny botulinowej. Po wykonaniu usługi lekarz medycyny estetycznej bądź kosmetolog zabezpieczy Twoją skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, nałoży odpowiedni krem czy też maść. Kosmetyk odbudowujący warstwę hydrolipidową będziesz nakładać regularnie w czasie rekonwalescencji np. po zabiegu mezoterapii mikroigłowej czy innego naruszającego warstwę naskórka. Jeśli zabieg nie jest inwazyjny, to mimo wszystko nawilżanie skóry jest podstawą. Ważne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem UV, który będzie chronił przed fotostarzeniem skóry, a także przedłużał korzystne rezultaty zabiegu, gdy związany jest on z redukcją przebarwień czy też zmarszczek. Najlepiej w pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu medycyny estetycznej unikać w ogóle ekspozycji na słońce.        

Sprawdź ofertę specjalną