Cooltech

Cooltech

Czas Twojego zabiegu:

70 min

Twój zabieg:

Kriolipoliza to nowoczesna, skuteczna i bezbolesna metoda odchudzania poprzez zamrażanie tkanki tłuszczowej bez ingerencji chirurgicznej.

Cel który z nami osiągniesz:

modelowanie sylwetki, usuwanie lokalnych otłuszczeń

Rekomendowana ilość zabiegów:

1-3 zabiegi

Cooltech

Zabieg innowacyjnym urządzeniem CoolTech polega na kontrolowanym chłodzeniu tkanki do temperatury około – 8 stopni Celsjusza. W tym celu wykorzystuje się głowice o różnej wielkości, które działają z wykorzystaniem podciśnienia zasysającego do aplikatora fałd skóry wraz z tkanką podskórną.

Tak niska temperatura poprzez kontrolowane schładzanie tkanki doprowadza do apoptozy, czyli zniszczenia komórek tłuszczowych, które są następnie stopniowo usuwane z organizmu drogą limfatyczną. Tym samym nie tylko rozbija komórki tłuszczowe a zmniejsza ich ilość w Naszym organizmie. Proces eliminacji komórek tłuszczowych rozpoczyna się 15 dniach od zabiegu i trwa do 90 dni. Wynikiem jest ogólna redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze poddanej zabiegowi.

Technologia Cooltech

Idealnie dobrana temperatura przez urządzenie Cooltech sprawia, że zabieg nie doprowadza do odmrożenia skóry ale rewelacyjnie działa w celu wymrażania komórek tłuszczowych. Za pomocą specjalistycznych głowic tkanka zostaje dokładnie wyizolowana poprzez podciśnienia nawet w trudno dostępnych miejscach. Podczas zabiegu skóra jest skutecznie zabezpieczona przed odmrożeniem poprzez zastosowanie specjalnej maty anty-odmrożeniowej.

Wskazania do zabiegu

modelowanie sylwetki
usuwanie lokalnych otłuszczeń

Korzyści wyboru Cooltech:

gwarantuje efekty widoczne już po pierwszym zastosowaniu. Nawet do 30% mniej komórek tłuszczowych w miejscu poddanym kriolipolizie.
proces redukowania tkanki tłuszczowej jest bezinwazyjny oraz oparty o naturalne procesy metaboliczne
posiada status urządzenia medycznego, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo
pracuje w oparciu o patent własny producenta (EP12382287), firmy COCOON, wiodącego dostawcy urządzeń na rynek medycyny estetycznej i kosmetologii
urządzenie wyróżnia się unikalną konstrukcją głowic, bardzo wydajnymi generatorami zimna oraz silną pompą podciśnienia
wyposażone jest w specjalne wkładki, którymi można dostosować głowice do mniejszych obszarów

Przebieg zabiegu:

Przed samym zabiegiem specjalista przeprowadza dokładny wywiad zdrowotny w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia planu zabiegowego.

1

Następnie do dokładnym oczyszczeniu i zdezynfekowaniu zabezpieczamy obszar zabiegowy specjalną membraną przeciwodmrożeniową. Przykładamy głowice, która zasysa fałd skóry wraz z tkanką tłuszczową powodując jednoczesne miejscowe upośledzenie krążenia co dodatkowo wywołuje efekt znieczulenia. Komórki tłuszczowe usuwane są na skutek różnicy temperatury, chłodzenia ich i pobierania od nich ciepła

2

Przez czas trwania zabiegu, który wynosi 60-70 min utrzymuje się temperaturę -8 stopni Celsjusza. Po jego upływie delikatnie zdejmuje się aplikatory i rozmasowuje obszar zabiegowy.

3

Zalecenia po zabiegu:

● Bezpośrednio po zabiegu warto wykonać zabieg Storz Medical o czym poinformuje specjalista podczas konsultacji.
● W celu wzmocnienia efektów i przyspieszeniu metabolizmu należy wypijać ok. 2l wody dziennie. Wspomaga to także drenaż obszaru zabiegowego.
● Po zabiegu skóra w miejscu wykonania zabiegu jest bardziej tkliwa i wrażliwa na dotyk, może wystąpić zaczerwienienie i lekka bolesność które mogą utrzymywać się do 3 tyg.
● 2-3 dni po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.
● Przez okres 3-4 tygodni po zabiegu należy unikać opalania miejsca poddanego zabiegowi
● Przez okres 3-4 tygodni nie należy wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów odchudzających (laseroterapia i kawitacja ultradźwiękowa) w obszarze poddanym kriolipolizie

Przeciwwskazania do zabiegu:

Nietolerancja zimna
Choroba Raynaud'a
Pokrzywka na skutek działania zimna
Krioblogulinemia
Niewydolność funkcjonowania narządów (poważna choroba wątroby, serca, nerek, itp.)
Nieuregulowana cukrzyca
Infekcja
Gorączka
Infekcje wirusem HIV, HCV
Nowotwór
Ciąża, karmienie piersią
Zmiany skórne chorobowe w obszarze poddawanym zabiegowi
Żylaki, zapalenie żył, zakrzepowe zapalenia żył
Choroby systemowe oddziaływujące na skórę (toczeń rumieniowaty, zapalenie skórno-mięśniowe, twardzina)

Efekty