Dermapen 4

Dermapen 4

Czas Twojego zabiegu:

45-60 min

Twój zabieg:

Mezoterapia mikroigłowa jedynym, oryginalnym urządzeniem Dermapen 4.0TM zapewniająca niezwykle wysoką skuteczność zabiegów przy minimalnym okresie rekonwalescencji.

Cel który z nami osiągniesz:

Poprawa jędrności skóry, niwelowanie zmarszczek, blizn i rozstępów, redukcja przebarwień

Rekomendowana ilość zabiegów:

3-6

DERMAPEN 4.0TM

DERMAPEN 4.0TM jest jedynym oryginalnym urządzeniem na rynku, służącym do mezoterapii mikroigłowej. Wszechstronne działanie sprawia, że możemy używać go w zabiegach zarówno na twarz i ciało a także skórę owłosioną.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej DERMAPEN 4.0TM polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry za pomocą medycznego urządzenia wyposażonego w bardzo cienkie, sterylne i jednorazowe igły ukryte w kartridżu.

Rewolucyjny 16-igłowy kartridż pozwala na wykonanie 1920 nakłuć na sekundę, czego efektem jest powstanie kanalików w skórze. Dzięki temu zabieg spełnia dwie najważniejsze funkcje:

● Skoncentrowane składniki aktywne podawane podczas zabiegu dostarczane są bezpośrednio w głąb skóry z ominięciem bariery naskórka
● Poprzez mikrouszkodzenia skóra zostaje pobudzona do odbudowy i rewitalizacji, stymulując szereg procesów naprawczych i produkcję nowego kolagenu i elastyny w skórze.

Składniki, jakie podawane są podczas mezoterapii mikroigłowej komponowane są indywidualnie dla potrzeb pacjenta. W efekcie, możemy działać na większość problemów skóry z jakimi borykają.
Rewelacyjne rezultaty uzyskujemy poprzez połączenie zabiegu z innymi procedurami, jakie wykonujemy w Naszych gabinetach, m.in. eksfoliacją kwasami, osoczem bogatopłytkowym oraz zabiegiem Geneo.

Technologia Dermapen 4.0TM

DERMAPEN 4.0TM jest najnowszą wersją oryginalnego DermapenTM i jedynym urządzeniem, które jest w stanie wykonać aż 1920 nakłuć na sekundę a 16 ultracienkich igieł oscyluje do 120 obrotów na sekundę. Dzięki temu inicjuje więcej mikrokanałów frakcyjnych ułatwiających regenerację skóry i penetrację substancji czynnych. Żadne inne urządzenie dostępne obecnie na rynku nie jest nawet blisko osiągnięcia tych unikalnych parametrów. Same igły wykonane są z molibdenu- nie zawierają chromu i niklu, dlatego zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Materiał z jakiego są wykonane sprawia, że są niezwykle cienkie i wytrzymałe co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,2 mm do 3 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły. Najnowsze rozwiązania technologiczne zmniejszają do minimum dyskomfort pacjenta.
Urządzenie posiada badania kliniczne i spełnia najwyższe standardy jakości zabiegów i bezpieczeństwa potwierdzone Certyfikatem CE Medycznym.

Wskazania do zabiegu:

Pierwsze oznaki starzenia
Zmarszczki i bruzdy
Skóra cienka i sucha
Zwiotczenie skóry (twarzy, szyi, dekoltu)
Obecność przebarwień
Rozszerzone pory
Blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, powypadkowe
Łysienie i wypadanie włosów
Rozstępy

Korzyści z wyboru Dermapen 4.0TM:

Profilaktyka przeciwstarzeniowa
Wygładzenie skóry
Ujędrnienie
Niwelowanie blizn i rozstępów
Rozjaśnianie przebarwień
Zagęszczenie i pogrubienie naskórka
Zahamowanie wypadania i wzmocnienie włosów
1920 nakłuć podczas 1 sekundy co stanowi o 104% więcej w porównaniu z urządzeniami dostępnymi na rynku
Precyzja nakłuć i wysoka skuteczność zabiegu
Bezpieczeństwo i szybki okres rekonwalescencji
Opatentowana 16 igłowa głowica molibdenowa zapewniająca bezpieczeństwo i efektywność zabiegu

Przebieg zabiegu:

Na początku specjalista przeprowadza wstępny wywiad mający na celu wykluczenie wszystkich przeciwwskazań i określenie wskazań zabiegowych.

1

Następnie dokładnie oczyszczamy twarz z makijażu i innych zanieczyszczeń i sprawdzamy stan skóry.

2

W zależności od wybranej procedury zabiegowej możemy znieczulić skórę preparatem w formie maści.

3

Zmywamy znieczulenie i dokładnie dezynfekujemy miejsce zabiegu.

4

Następnie dobieramy odpowiedni preparat indywidualnie do potrzeb pacjenta i wykonujemy kilka przejść ruchami posuwistymi i zmiennymi w celu dokładnego pokrycia skóry mikronakłuciami.

5

Dzięki możliwości regulacji głębokości, długość igieł dobieramy i zmieniamy w zależności od grubości skóry w zakresie od 0,2 mm do 3 mm.

6

W trakcie zabiegu skóra może lekko krwawić i jest to efekt pożądany.

7

Zastosowanie najnowszej technologii w urządzeniu gwarantuje szybkość wykonania: jest to od 20 do 30 minut.

8

Bezpośrednio po zabiegu dezynfekujemy skórę i w zależnie od wybranej procedury możemy nałożyć maskę łagodzącą, dodać inne substancje lub zabezpieczyć do wyjścia z gabinetu.

9

Zalecenia po zabiegu:

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, pacjent poddany zabiegowi zazwyczaj odczuwa lekkie pieczenie i swędzenie. Kilka dni po zabiegu odczuwalna jest lekka tkliwość skóry, może utrzymywać się również zaczerwienienie, które nie jest powikłaniem pozabiegowym a jedynie naturalną reakcją na kontrolowane uszkodzenia tkanek.

W celu uzyskania najlepszych efektów, należy odpowiednio zadbać o pielęgnacje domową w pierwszych dniach po zabiegu:
● Zaleca się stosowane delikatnych płynów myjących i kosmetyków, zaleconych podczas wizyty i dobranych dla potrzeb skóry.
● Po 3-4 dniach, w zależności od wybranej procedury naskórek może się złuszczać, dlatego należy unikać tarcia i przyspieszania złuszczania poprzez np. peeling.
● Należy zachować szczególną sterylność po zabiegu. W tym celu warto zdezynfekować przedmioty, które mają bezpośredni kontakt ze skórą (np. telefon i okulary), zmienić pościel i unikać bliskiego kontaktu ze zwierzętami.
● Przez okres około dwóch tygodni nie zaleca się korzystania z sauny, basenu oraz siłowni.
● Bezwzględnie należy przestrzegać ochrony przeciwsłonecznej i unikania promieniowania słonecznego , ponieważ może to wywołać powstanie przebarwień.

Przeciwwskazania do zabiegu:

choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
niewyrównana cukrzyca
opryszczka w stanie aktywnym
alergie na składniki preparatów
ciąża i karmienie piersią
stany zapalne na skórze, zranienia
przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

Efekty: