Leczenie otyłości

Leczenie otyłości

Nasz zespół złożony z endokrynologa, diabetologa, dietetyka i psychologa kompleksowo zajmie się Twoim problemem. Opracowujemy metody, które nie wymagają interwencji chirurgicznej. Włączamy w to leczenie farmakologiczne, ale także zmianę stylu życia, dietę czy psychoterapii. Ważne jest, aby w ramach leczenia zachowawczego, w porozumieniu z zespołem ekspertów, ustalić plan leczenia. Wprowadzenie zdrowych modyfikacji do stylu życia u pacjentów chorych na otyłość bardzo często nie pomaga w osiągnięciu celu terapeutycznego. Dlatego warto wtedy, w porozumieniu z lekarzem, wspomóc się wybranymi, skutecznymi lekami.

Kiedy leczenie zachowawcze jest niewystraczające z pomocą przychodzi chirurgia bariatryczna. Jest ważną i integralną częścią całościowego leczenia chorych z otyłością olbrzymią. Do operacji kwalifikowani są chorzy na otyłość 3 stopnia (BMI 40+) lub otyłość 2 stopnia (BMI 35 – 39,9), u których doszło już do powikłań otyłości, np. cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego lub choroby zwyrodnieniowej stawów. Obecnie w Polsce wykonuje się trzy rodzaje operacji bariatrycznych:
– rękawowa resekcja żołądka (sleeve gastrectomy),
– wyłączenie żołądkowe (gastric by-pass),
– opaska żołądkowa (gastric banding).

Celem każdej z tych operacji nie jest wbrew pozorom ograniczenie objętości żołądka, ale przede wszystkim wyłączenie z działania tej części żołądka, w której produkowana jest grelina, czyli tzw. hormon głodu, oraz przywrócenie poposiłkowego wydzielania GLP-1 dającego nam uczucie sytości. Powyższe operacje są refundowane przez NFZ.

Przebieg naszej wspólnej drogi do sukcesu:

Dietetyk

1

Endokrynolog

2

Psycholog

3

Pakiet takich 3 konsultacji kosztuje tylko 300zł. Pojedyncza konsultacja u specjalisty 150zł.