All rights Reserved. Polityka prywatności
Strona główna » Wskazania » Przebarwienia skórne
Rozjaśnij przebarwienia i przywróć skórze naturalny blask.
Przebarwienia to zmiany w kolorze skóry, które pojawiają się w wyniku nadmiernej produkcji melaniny, pigmentu odpowiedzialnego za kolor naszej skóry. Mogą przyjmować formę ciemniejszych plam, od koloru czerwonego do brązowego, które najczęściej występują na twarzy, dłoniach, dekolcie czy ramionach. Przebarwienia mogą być wynikiem różnych czynników, a ich redukcja często wymaga stosowania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych i ochrony skóry przed słońcem.
Przebarwienia mogą być efektem różnych czynników. Wśród najczęstszych przyczyn wymienia się:
Nadmierna ekspozycja na słońce
Promieniowanie UV stymuluje produkcję melaniny, co może prowadzić do powstawania plam.
Zaburzenia hormonalne
Zmiany hormonalne, zwłaszcza w czasie ciąży czy stosowania środków antykoncepcyjnych, mogą wpływać na pojawienie się przebarwień.
Genetyka
Skłonność do przebarwień może być dziedziczna.
Zaburzenia w produkcji melaniny
Nieprawidłowa produkcja melaniny przez komórki skóry może prowadzić do powstawania plam.
Leki i kosmetyki
Niektóre substancje mogą zwiększać wrażliwość skóry na promieniowanie słoneczne, prowadząc do powstawania przebarwień.
Najczęściej pojawiają się na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Zazwyczaj występują w postaci ciemnych plam na twarzy.
Pojawiają się z wiekiem, zazwyczaj na skórze odsłoniętej na słońce, takie jak plamy starcze, które mają charakter jasno-brązowy.
Są wynikiem zmian hormonalnych, np. w czasie ciąży lub podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Zwykle mają postać ciemniejszych, symetrycznych plam na twarzy, zwłaszcza w okolicy czoła, policzków, warg i nosa.
Mogą występować po zagojeniu ran, oparzeń lub trądziku. Zwykle mają formę czerwonych plam, które pozostają po usunięciu wyprysków czy ran.
W celu zredukowania przebarwień, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów w Gabinetach Lekarskich IX wieków, które skutecznie działają na zmiany skórne. Do najpopularniejszych należą:
Stosowanie kwasów, takich jak kwas glikolowy, salicylowy czy mlekowy, pomaga w usuwaniu martwego naskórka, a także rozjaśnianiu przebarwień. W naszych Gabinetach prowadzimy terapie PCA Skin i Estgen.
To skuteczna metoda usuwania plam pigmentacyjnych, działająca na zasadzie selektywnego działania światła lasera na zmienione komórki skóry. Zabieg ten pozwala na rozbicie nadmiaru melaniny oraz złuszczeniu głębokich warstw skóry, co skutkuje stopniowym rozjaśnieniem przebarwień. W naszym Gabinecie posiadamy aż trzy rodzaje lasera, na różną głębokość i pochodzenie zmarszczek, takie jak Dye-Vl, laser frakcyjny ablacyjny i nieablacyjny.
Polega na stosowaniu cienkich igieł, które tworzą mikrouszkodzenia w skórze, pobudzając jej regenerację i poprawiając wchłanianie składników aktywnych. W połączeniu z preparatami rozjaśniającymi, jak witamina C czy kwasy, zabieg ten skutecznie redukuje przebarwienia, poprawiając koloryt skóry.
Aby zapobiec powstawaniu nowych przebarwień, warto wprowadzić do swojej pielęgnacji kilka prostych zasad:
Ochrona przed słońcem – stosowanie wysokich filtrów przeciwsłonecznych (SPF 50+) przez cały rok, nawet w pochmurne dni.
Unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce – unikanie słońca w godzinach największego nasłonecznienia, czyli między 10 a 16.
Regularna pielęgnacja skóry – stosowanie kremów rozjaśniających z witaminą C oraz preparatów nawilżających i ochronnych.
Unikanie kontaktu z substancjami uczulającymi – niektóre kosmetyki mogą zwiększać ryzyko przebarwień, zwłaszcza te, które zawierają składniki zwiększające wrażliwość skóry na słońce.
Dbając o odpowiednią ochronę i pielęgnację skóry, możemy zminimalizować ryzyko pojawiania się przebarwień i cieszyć się zdrową, promienną cerą przez długi czas.
Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację lub dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach.
All rights Reserved. Polityka prywatności