Noworoczne postanowienia dla Twojej skóry – plan pielęgnacji po świętach

Pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna przez cały rok. Z pewnością w okresie zimowym nasza skóra jest znacznie bardziej narażona na szkodliwe czynniki, dlatego trzeba o nią szczególnie zadbać! Jaki plan pielęgnacji po świętach pozwoli cieszyć się piękną skórą przez kolejne miesiące? Na jakie zabiegi nawilżające warto postawić?

Nowe nawyki pielęgnacyjne po świętach

Okres poświąteczny jest świetnym momentem na to, aby wprowadzić nowe nawyki pielęgnacyjne. Rozpoczyna się bowiem kolejny rok, który daje nam wiele szans i możliwości! Dotyczą one także pielęgnacji skóry – powinna ona zostać odpowiednio dobrana do potrzeb cery i naszych oczekiwań.

W zimowym okresie nasza skóra musi radzić sobie z wieloma szkodliwymi czynnikami, takimi jak mróz, wiatr, zanieczyszczone powietrze, ogrzewanie w pomieszczeniach itp. Wszystko to sprawia, że ochrona skóry w zimie ma kolosalne znaczenie i pozwala stworzyć solidną bazę do tego, aby w kolejnych miesiącach cieszyć się zdrową cerą. 

Kondycja skóry zimową porą

Zimą nasza skóra bywa przesuszona, podrażniona i zaczerwieniona, dlatego z pomocą przychodzi niezawodna pielęgnacja skóry po świętach. Na szczęście do wyboru mamy wiele ciekawych zabiegów na twarz, dobieranych indywidualnie do każdego klienta. 

Co jeszcze może negatywnie wpływać na stan naszej skóry zimą? Nie zapominajmy o stresie świątecznym, niezdrowej diecie i zimowym klimacie – wszystko to stanowi bardzo duże wyzwanie dla skóry. Częściej sięgamy po szybkie przekąski i inne niezdrowe produkty, co bardzo szybko widać na naszej skórze. Mogą pojawiać się wypryski, krostki i podrażnienia, gdyż organizm w taki sposób pozbywa się toksyn. Dobrym wyborem są zatem zabiegi nawilżające skórę w Kielcach, które warto poznać bliżej. 

Jak zadbać o skórę po świętach?

Detoksykacja skóry po świętach obejmować może różnorodne działania. Na co warto postawić? Godne uwagi są produkty z witaminą C – to silny przeciwutleniacz, który ma duży wpływ na stan skóry. Możemy kupić kosmetyki z witaminą C i stosować domowe maseczki, co z pewnością pozwoli na skuteczną detoksykację cery! Po świętach dodatkowo zastosujmy głębokie oczyszczenie za pomocą peelingu. Koniecznie wybierzmy peeling przeznaczony do twarzy, bazujący na naturalnych składnikach.

A w jaki sposób zadbać o nawilżenie skóry? Nie bez znaczenia są takie kosmetyki, które mają w składzie kwas hialuronowy, sok z aloesu, glicerynę, czy też trehalozę. Szybkie nawilżenie zapewniają produkty silnie skoncentrowane, np. maska lub serum. 

Oczywiście kosmetyki to nie wszystko, gdyż o skórę powinniśmy zadbać także od wewnątrz. Pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu (ok. 2 litry wody dziennie) i zbilansowanej diecie, w której nie zabraknie ważnych witamin i minerałów. Nasza skóra doceni dietę pełną witamin: A, E, D, PP, cynku, siarki, miedzi i wielonasyconych kwasów tłuszczowych. Dodatkowo ważne jest przestrzeganie rutyny w codziennej pielęgnacji skóry, która musi obejmować oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie!

Skuteczne zabiegi kosmetyczne wspomagające regenerację cery

Zabiegi nawilżające skórę w Kielcach występują w wielu ciekawych wersjach. W tym wypadku warto skorzystać z usług 9wiekow.pl – znajdziemy tutaj mnóstwo propozycji, które dopasujemy do potrzeb swojej cery. Jakie zabiegi kosmetyczne wspomagają regenerację skóry po świętach? Na uznanie zasługują między innymi:

  • Zabiegi PCA Skin – zostały stworzone z myślą o problematycznej skórze i jako uzupełnienie terapii przeciwstarzeniowej z zastosowaniem specjalistycznych urządzeń. 
  • Geneo – zabieg wykorzystuje naturalne mechanizmy organizmu i zapewnia jednoczesne złuszczanie, wchłanianie składników aktywnych i dotlenienie skóry od wewnątrz.
  • Termolifting – stanowi połączenie peelingu wodnego z technologią termoliftingu, co zapewnia błyskawiczne wygładzenie skóry i poprawę jędrności. 
  • Laserowa redukcja przebarwień i zmian naczyniowych – to skuteczne rozwiązanie dla każdego, kto boryka się z przebarwieniami i zmianami naczyniowymi na twarzy. 

Zakres usług w tym zakresie jest znacznie szerszy, a ich wybór skonsultować warto ze specjalistą. Dzięki temu uzyskamy pewność, że po okresie świątecznym nasza skóra na nowo będzie zdrowa, jędrna i nawilżona!

Sprawdź ofertę specjalną