Toksyna botulinowa – leczenie bruksizmu

Twój zabieg

Leczenie tarcia i zgrzytania zębami wynikającego z przerostu żwaczy za pomocą toksyny botulinowej. Wyszczuplenie twarzy.

Czas Twojego zabiegu

30 minut

Cel, który z nami osiągniesz

Redukcja zgrzytania zębami, wyszczuplenie twarzy

Rekomendowana ilość zabiegów

1 zabieg

toksyna botulinowa kielce

Czym jest bruksizm?

Bruksizm polega na mimowolnym zaciskaniu i tzw. zgrzytaniu zębami, najczęściej w trakcie snu. Oznacza to, że pacjent często nie jest świadomy tego, iż problem występuje właśnie u niego. Najczęściej bruksizm diagnozowany jest poprzez skutki zaburzenia, którym  towarzyszą migreny, napięcia karku, bóle głowy, pleców, zaburzenia równowagi czy problemy ze słuchem. Dodatkowo niekorzystnym efektem bruksizmu może być tzw. “twarz kwadratowa”, czyli poszerzona w dolnej partii ze  zmienionym owalem.

Nieleczony bruksizm prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych, m.in. ścierania się szkliwa oraz zmian zwyrodnieniowych w stawach żuchwowo-skroniowych.

Przyczyny tego schorzenia nie są ściśle określone, jednak do najczęstszych należą stres, obecność pasożytów w organizmie i choroby.

Zabieg

Zastosowanie toksyny botulinowej w iniekcji umożliwia czasowe zablokowanie przepływu impulsu nerwowego do mięśni żwaczy. W rezultacie obniża się napięcie mięśni żwaczy, co powoduje obkurczenie i rozluźnienie mięśni.

Pierwsze efekty zastosowania botoksu widoczne są zwykle dopiero po 2-3 dniach. Efekt funkcjonalny sprawia, że dostrzegamy redukcję takich dolegliwości jak poranny ból głowy, napięcie mięśni szyi czy spadek częstotliwości zaciskania zębów. Na efekt estetyczny, czyli wyszczuplenie twarzy, musimy poczekać ok. 4-6 tygodni.

Kriolipoliza, wymrażanie tkanki tłuszczowej

Przebieg zabiegu

medycyna estetyczna kielce

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem oraz dokonuje analizy skóry w celu wykluczenia przeciwwskazań i określenia wskazań

medycyna estetyczna kielce

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana

medycyna estetyczna kielce

Istnieje możliwość znieczulenia skóry w formie kremu znieczulającego

medycyna estetyczna kielce

Za pomocą cienkiej igły lekarz podaje preparat z toksyną botulinową poprzez nakłucie w odpowiednich miejscach

medycyna estetyczna kielce

Po zabiegu skóra jest odpowiednio zabezpieczona i przygotowana do opuszczenia gabinetu przez pacjenta

Zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu zwykle nie przewiduje się okresu rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent może szybko wrócić do obowiązków zawodowych i codziennych aktywności. Należy jednak unikać wysiłku oraz podnoszenia ciężkich przedmiotów, w celu zminimalizowania ryzyka powikłań.

Przez kilka tygodni unikać korzystania z solarium oraz sauny. Przed zabiegiem oraz dobę po jego wykonaniu, nie należy spożywać alkoholu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wśród przeciwwskazań do zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej wymienia się:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • alergię na toksynę botulinową typu A,
  • choroby płytek nerwowo-mięśniowych,
  • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych,
  • stany zapalne w obrębie obszaru, w którym wykonany będzie zabieg,
  • przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
  • miejscowe infekcje skóry.

Sprawdź ofertę specjalną