Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa

Czas Twojego zabiegu:

20-30 min

Twój zabieg:

Toksyna botulinowa, czyli tzw. botoks, podczas jednego zabiegu jest w stanie zniwelować problem zmarszczek związanych z mimiką twarzy. W Naszym Gabinecie wykorzystywany jest również do leczenia nadmiernej potliwości.

Cel który z nami osiągniesz:

Usuwanie zmarszczek mimicznych, redukcja problemu

Rekomendowana ilość zabiegów:

1 zabiegi

Toksyna botulinowa

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej mają szczególne zastosowanie w terapii przeciwstarzeniowej twarzy. Substancja wpływa bezpośrednio na zahamowanie skurczów mięśnia, w okolicy którego została podana, dlatego działa w bardzo szybki sposób na niwelowanie zmian związanych z nadmierną mimiką. Odprężone mięśnie twarzy pozwalają na wygładzenie istniejących zmarszczek i zapobieganie tworzeniu się nowych.

Ze względu na wszechobecne stosowanie botoksu i mity z nim związane, pacjenci czasem mają obawy wynikające ze strachu przed tzw. efektem maski. Jednakże, ze względu na doświadczenie lekarza wykonującego zabieg, nie ma obaw co do sztucznego rezultatu bez możliwości naturalnej ekspansji emocji. Dodatkowo, umiejętne zastosowanie pozwoli na spektakularny efekt wygładzenia skóry bez konieczności zabiegów chirurgicznych.

W Naszym Gabinecie wykorzystujemy najnowszą toksynę botulinową Alluzience, która będąc w postaci płynnej działa zdecydowanie szybciej a jej efekty utrzymują się znacznie dłużej od tych dostępnych na rynku.

Toksynę botulinową wykorzystujemy również w leczeniu nadmiernej potliwości. Zasada działania polega na blokadzie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe poprzez wstrzyknięcie toksyny.

Podczas zabiegu stosuje się bardzo niewielkie stężenia toksyny, dlatego nie mają one wpływu na żadne inne elementy układu nerwowego poza okolicą, w której została podana.

Cały zabieg trwa około 20 minut i w żaden sposób nie wyklucza z codziennej aktywności.
Pierwsze efekty widnieją na skórze po 3 dniach, natomiast efekt maksymalny po 14 dniach od zabiegu.

Po 14-20 dniach od zabiegu wymagana jest kontrola w celu sprawdzenia efektów i ewentualnego dodania preparatu do tkanek.
Zabieg można powtórzyć po okresie minimum 3 miesięcy od pierwszego zabiegu, natomiast rekomendowana jest przerwa od 6 miesięcy do roku.

Wskazania do zabiegu:

Nadmierna potliwość pach
Zmarszczki związane z mimiką twarzy, w okolicach:
Czoła
Pomiędzy brwiami (lwia zmarszczka)
Wokół oczu (kurze łapki)

Korzyści z wyboru preparatu z toksyną botulinową:

Redukcja zmarszczek mimicznych
Leczenie nadmiernej potliwośc
Natychmiastowy efekt
Nawilżenie i odżywienie
Długotrwałe działanie
Profilaktyka powstawania zmarszczek

Przebieg zabiegu:

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem oraz dokonuje analizy skóry w celu wykluczenia przeciwwskazań i określenia wskazań.

1

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana

2

Lekarz podczas mimiki zaznacza na skórze pacjenta punkty, w które poda ściśle określoną ilość jednostek toksyny botulinowej.

3

Za pomocą cienkiej igły lekarz podaje toksynę botulinową w wybrane miejsca na skórze.

4

Po zabiegu skóra jest odpowiednio zabezpieczona i przygotowana do opuszczenia gabinetu przez pacjenta.

5

Zalecenia po zabiegu:

● Przez około 3-4 godziny po zabiegu nie należy masować twarzy, pochylać głowy oraz kłaść się. Wzrasta bowiem wtedy ryzyko przemieszczenia się preparatu, co może wywołać niepożądane efekty.
● W pierwszych dniach po zabiegu nie należy korzystać z sauny i uprawiać zaawansowanej aktywności fizycznej.
● Nie zaleca się również podróży samolotem.
● Nie należy także palić papierosów ani pić dużych ilości alkoholu przez tydzień.
● Po 14-20 dniach od zabiegu wymagana jest kontrola w celu sprawdzenia efektów i ewentualnego dodania preparatu do tkanek.

Przeciwwskazania do zabiegu:

alergia na botox: nietolerancja na toksynę botulinową typu A lub którykolwiek ze składników preparatu (występuje niezwykle rzadko); uczulenie na albuminę (to białko występujące w niektórych preparatach z botoksem); nadwrażliwość / uczulenie na białko jaja kurzego – w preparatach Azalure nośnikiem jest białko jaja kurzego
leczenie antybiotykami aminoglikozydowymi (streptomycyna, gentamycyna, neomycyna) – mogą współdziałać z toksyną i tym samym zwiększają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych
zaburzenia krzepnięcia krwi i leki rozrzedzające krew (także aspiryna) – zwiększają prawdopodobieństwo powstania siniaków w miejscach iniekcji igłą
leki na spastyczność (leki rozkurczowe)
przyjmowanie inkomycyny, tetracycliny
choroby nowotworowe skóry
choroby płytki nerwowo-mięśniowej i zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
zespół Lamberta-Eatona, schorzenie neurologiczne miastenia gravis ● przewlekłe choroby autoimmunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów) i układu sercowo-naczyniowego
choroby ALS (stwardnienie zanikowe boczne) i Alzheimer
rozległe i głębokie uszkodzenia skóry
aktywna infekcja skórna w miejscu podania preparatu, czynna opryszczka
grypa, przeziębienie czy ogólnie pogorszony stan zdrowia
ciąża i karmienie piersią