Zalety i ryzyko wolumetrii twarzy – co powinieneś wiedzieć?

Wolumetria twarzy to zabieg, którego celem jest przywrócenie naturalnego kształtu twarzy i nadanie jej harmonii. Wolumetria pomaga opóźnić widoczne efekty procesów starzenia się skóry, takie jak opadanie owalu twarzy, utrata objętości skóry, zmarszczki. Dowiedz się, czy wolumetria jest dla Ciebie!

Spis treści:

Wolumetria twarzy – co to takiego?

Wolumetria twarzy, czy też inaczej lifting wolumetryczny, to bezpieczny zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, którego głównym celem jest zatrzymanie postępujących procesów starzeniowych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów, twarz odzyskuje swój pierwotny, „młodszy” kontur, wypełniają się zapadnięte policzki, a owal twarzy zostaje podniesiony.

Wolumetria jest zabiegiem iniekcyjnym – za pomocą igły lub kaniuli wprowadza się w głębokie warstwy skóry usieciowany kwas hialuronowy. Cały proces jest niemal bezbolesny – zazwyczaj odczuwane jest niewielkie rozpieranie tkanek. Całość zabiegu zamyka się w 20 minutach i bezpośrednio po nim można wrócić do normalnej aktywności. 

Jakich efektów można spodziewać się po wolumetrii?

Podstawową zaletą wolumetrii jest poprawa estetyki twarzy. Bezpośrednio po zabiegu, skóra twarzy staje się widocznie jędrniejsza, bardziej napięta i lepiej nawilżona. Poprawia się kształt twarzy, wygładzają się zmarszczki i znikają nieestetyczne zmiany, takie jak opadające czy zapadające się policzki. Dzięki wolumetrii możliwe jest wypełnienie tzw. doliny łez czy uwydatnienie kości policzkowych. 

Efekty wolumetrii utrzymują się od roku do półtora – po tym czasie wskazane jest ponowienie zabiegu.

A może Twoim problemem są piegi i blizny? Jeśli interesuje Cię profesjonalne i skuteczne usuwanie przebarwień, Kielce są miejscem, w którym umówisz się do profesjonalnego specjalisty kosmetologii – sprawdź Gabinety Lekarskie IX Wieków

Kto może poddać się wolumetrii?

Wskazaniem do liftingu wolumetrycznego jest chęć poprawienia proporcji twarzy bez konieczności poddawania się operacji chirurgicznej. Wolumetria doskonale sprawdza się jako metoda na modelowanie podbródka, optyczna korekta policzków i kości policzkowych, a także korekta różnorodnych deficytów objętości związanych z zanikaniem tkanki podskórnej.

Liftingowi wolumetrycznemu może poddać się każda osoba, u której nie występują przeciwwskazania do zabiegu. Zazwyczaj pierwszy zabieg przeprowadza się po 35 roku życia, ale jeśli zachodzi taka konieczność, wolumetria może być przeprowadzana również u młodszych osób.

Przeciwwskazania do liftingu wolumetrycznego

Wolumetria jest bezpiecznym zabiegiem, który wiąże się z minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych, jeśli przeprowadzana jest przez doświadczonego specjalistę. Typowym, niegroźnym następstwem procedury jest pojawienie się delikatnych zaczerwień czy zasinień w miejscu iniekcji, które samodzielnie ustępują do dwóch-trzech dni po zabiegu. Bez problemu można je zazwyczaj zakryć makijażem korekcyjnym.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są przewlekłe choroby wymagające zażywania leków rozrzedzających krew, choroby autoimmunologiczne, skłonność do powstawania blizn przerostowych, okres ciąży i karmienia piersią. Nie można również poddać się wolumetrii chorując na trądzik, stany zapalne skóry czy opryszczkę.

Na dzień przed oraz w dniu zabiegu należy unikać spożywania alkoholu, który może wpływać na rozszerzanie i pękanie naczynek krwionośnych. Z tego samego powodu na kilka dni przed zabiegiem zaleca się nie stosować witaminy E i aspiryny. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Przede wszystkim najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego specjalisty. Zabieg przeprowadzać powinien doświadczony lekarz medycyny estetycznej, posiadający stosowne uprawnienia i certyfikaty. Renomowane gabinety lekarskie spełniają te warunki. Przed przystąpieniem do zabiegu odbywa się wizyta konsultacyjna, w trakcie której sprawdzane są ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i omawiane są spodziewane efekty. 

Interesuje Cię medycyna estetyczna Kielce? Zachęcamy do kontaktu z Gabinetami Lekarskimi IX wieków – 9wiekow.pl

Sprawdź ofertę specjalną